Opowieści ze zmyślonego cyrku

Spektakl familijny

Reż. Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu

Opowieści ze zmyślonego cyrku - opis Chyba każdemu zdarzyło się kiedyś być odrzuconym przez jakąś grupę i poczuć się z tego powodu bardzo, bardzo nieprzyjemnie. Podobnie dzieje się z bohaterem „Opowieści ze zmyślonego cyrku”, który w niemiły sposób zostaje określony przez swoich przyjaciół jako ktoś „inny”.

Pięciu klaunów ze zmyślonego cyrku gra na instrumentach, śpiewa, tańczy, robi sztuczki żonglerskie i akrobatyczne przedstawiając historię o byciu odmieńcem.

To nie tylko pełna absurdalnego humoru opowieść o poszukiwaniu tożsamości ale także bogate wizualnie widowisko cyrkowo teatralne. W przedstawieniu obok tekstu wypowiadanego przez klaunów wcielających się w postaci z książki Stefana Themersona „Przygody Pędrka Wyrzutka”, większą rolę uzyskują teatr ruchu, plastyka, żart i cyrkowe sztuczki. Spektakl staje się dzięki temu uniwersalną sztuką dla każdego niezależnie od wieku i innych drugorzędnych różnic

Twórcy

Reżyseria Marta Kuczyńska i Jacek Timingeriu (Kolektyw Kejos)
Scenografia Barbara Szymczak
Muzyka Paweł Romańczuk / Małe Instrumenty
Teksty piosenek Ewa Timingeriu
Przygotowanie akrobatyczne i kuglarskie: Krzysztof Grzela, Martyna Grzela, Grzegorz Lamik (Teatr Gry i Ludzie), Katarzyna Jastrzębska
Produkcja Patrycja Kundro
Obsada Karol Gaj, Milena Jabłońska, Sara Lech, Youri Gregoire, Rafał Pietrzak


Spektakl wyprodukowano w korpodukcji z Kolektywem Kejos.

Teatr pod nazwą Kolektyw KEJOS działa niezależnie w ramach Stowarzyszenia KEJ-OS-THE-AT-ER, które od 2004 r pracuje na rzecz popularyzacji idei Nowego Cyrku jako formy sztuki.

Kolektyw KEJOS to przede wszystkim grupa artystów, która w swej pracy skupia się nad wykorzystaniem technik cyrkowych jako środka wyrazu równorzędnego z innymi formami performatywnymi takimi jak teatr, taniec, muzyka czy multimedia. Spektakle grupy łączą w sobie różnorodne dziedziny sztuki uporządkowane, podobnie jak w teatrze, według pewnego scenariusza, tematu i historii. W odróżnieniu od tradycyjnego cyrku, pokazy kolektywu stanowią nie tylko serię sztuczek lecz spójną artystyczną wypowiedź.

Premiera 18 maja 2019
Czas trwania 1 godzina 35 minut (z przerwą)
Wiek od 4 lat