Karolcia

Spektakl Familijny

Reż. Judyta Berłowska

Przedstawiamy Państwu muzyczny spektakl na podstawie Karolci - bestsellerowej powieści Marii Krüger! Historia dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia, jest czytana przez dzieci z niesłabnącym zainteresowaniem od 60 lat. Dzięki przedstawieniu nasi mali i duzi widzowie na własne oczy zobaczą cuda spełniane przez moc koralika.

Karolcia bawi się latając po niebie i stając się niewidzialną, wyczarowuje zabawki i słodycze, płata figle zadziwiając dorosłych i dzieci. Czy jednak z magii można korzystać bez ograniczeń? Jaki jest koszt spełnienia życzeń? Dziewczynka zauważa, że koralik zmienia ludzi. Kusi ich obietnicą władzy i bogactwa, wywołuje w nich chciwość i niepohamowany apetyt. Jak najlepiej spożytkować moc koralika? Jakie życzenie my chcielibyśmy wypowiedzieć do małej, niebieskiej kulki?Spektakl bierze udział w V edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Twórcy

Reżyseria Judyta Berłowska
Dramaturgia, projekcje Amadeusz Nosal
Scenografia, kostiumy Ola Żurawska
Muzyka Dawid Rudnicki
Choreografia Michał Cyran
Przygotowanie wokalne Paulina Grochowska
Teksty Piosenek Zuzanna Bojda
Produkcja Patrycja Kundro
Obsada Edyta Dziura, Milena Jabłońska, Paulina Janik, Sara Lech, Karol Gaj, Wojciech Żak

Premiera 12 października 2018
Czas trwania 1 godzina 20 minut (w tym przerwa)
Wiek od 6 lat

Warsztaty

Warsztat do spektaklu "Karolcia":
"Lekcja spełniania życzeń"

Żyjemy w systemie naczyń połączonych. Czyny pozornie dobre mogą przynieść złe konsekwencje, a te złe, mogą niespodziewanie spowodować coś dobrego. Stąd posługiwanie się spełniającym życzenia koralikiem jest skomplikowane. Czy prośba o nową lalkę jest dobrym życzeniem? A czy mogę poprosić o to, by lalkę dostały wszystkie dzieci na całym świecie? Czy byłoby to sprawiedliwe? A co z dziećmi, które mają już jedną, albo więcej lalek? A co z tymi, które lalki wcale nie chcą?

Warsztaty teatralne dedykowane Karolci skupiają się na zagadnieniu odpowiedzialności. Uczestnicy grać będą z prowadzącym w grę, w której stawką będzie wypowiedzenie jednego, najważniejszego życzenia. Efektem będzie diagnoza tego, co należy zrobić, żeby ulepszyć nasz świat. Warsztat w przystępny sposób, wychodząc z kontekstu przedstawienia, wprowadzi uczestników w zagadnienia związaną z problemami współczesności. Uczestnicy staną oko w oko z dylematami współczesnej socjologii, ekonomii, ekologii i polityki. Dzięki warsztatom młodemu widzowi ukaże się stopień komplikacji dzisiejszego świata.

Czas trwania 45 minut
Wiek od 7 do 13 lat
Cena 10 zł
Ilość osób minimum 20, maksimum 30

Warsztat może odbyć się na kilka dni przed lub po spektaklu w szkole lub przedszkolu uczestników lub w siedzibie teatru. Rezerwacja warsztatów odbywa się pod numerem Biura Organizacji Widowni pod numerem 32 267 73 12.

Poza warsztatami Teatr Dormana oferuje także lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej