Plastusiowy Pamiętnik

Spektakl Familijny

Reż. Edyta Januszewska

Kto nie słyszał o noszącym zielone majteczki ludziku z plasteliny? Uroczy człowieczek mieszkający w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, przeżywa niezwykłe przygody. Poznaje się z przyborami ze szkolnego piórnika, walczy z postawionym w zeszycie kleksem, ratuje ołówek pożyczony niegrzecznej Zosi i ucieka z niewoli u rozrabiaki Bronka. Wszystko po to, by oswoić dziecko ze szkołą – miejscem dobrym i przyjaznym, w którym zawiązują się przyjaźnie, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy się swoją wyobraźnię.

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na nasz lalkowy spektakl, dzięki któremu wszyscy przypomną sobie, jak niezwykłym miejscem potrafi być szkolna klasa.Spektakl brał udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Twórcy

Dramaturgia i reżyseria Edyta Januszewska
Projekcje Michał Dresner
Scenografia i kostiumy Ludmila Bubanova
Kompozytor Ignacy Zalewski
Lalki Olga Ryl-Krystianowska
Produkcja Patrycja Kundro
Obsada Katarzyna Bała, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Rafał Pietrzak, Stefan Szulc

Premiera 29 września 2018
Czas trwania 1 godzina (bez przerwy)
Wiek od 4 lat

Warsztaty

Warsztaty do spektaklu "Plastusiowy Pamiętnik":
"Ludziki z piórników!"

Warsztaty dedykowane spektaklowi Plastuś są prowadzone przez rzemieślników z pracowni plastycznej Teatru Dormana. Do dyspozycji uczestników oddane zostaną narzędzia i materiały, z których pod okiem prowadzącego zaprojektowane i wykonane zostaną własne ludziki, gotowe do nadania im imion i zamieszkania w szkolnym piórniku.

Ideą powieści Marii Kownackiej jest oswojenie dziecka ze szkołą jako z miejscem przyjaznym, rozbudzającym kreatywność i animującym przyjaźnie. Podobnie na warsztatach pragniemy sprawić, by dzieci uwierzyły w swoje zdolności plastyczne, zaufały twórczemu instynktowi i stworzyły ludzika, który będzie im towarzyszył w szkolnej czy jeszcze przedszkolnej wędrówce.

Czas trwania 45 minut
Wiek od 3 do 9 lat
Cena 10 zł
Ilość osób minimum 20, maksimum 30

Warsztat może odbyć się na kilka dni przed lub po spektaklu w szkole lub przedszkolu uczestników lub w siedzibie teatru. Rezerwacja warsztatów odbywa się pod numerem Biura Organizacji Widowni pod numerem 32 267 73 12.

Poza warsztatami Teatr Dormana oferuje także lekcje teatralne, odbywające się w siedzibie Teatru, których treść nie jest powiązana z konkretnymi przedstawieniami, i które mogą odbyć się po dowolnym przedstawieniu. Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej